Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
  1. Úvod
  2. Program na podporu profesí

Program na podporu profesí

ZP 211 realizuje preventivní programy, které slouží k předcházení výskytu závažných onemocnění a k včasnému odhalování jejich výskytu. Současně podporuje dlouhodobé aktivity vedoucí k celkovému zlepšení zdraví. 

Naše zdravotní pojišťovna proto nabízí zaměstnavatelům - plátcům pojistného, možnost zapojení do preventivního programu, který je určen ke zlepšení zdravotního stavu pojištěnců registrovaných u ZP MV ČR, kteří jsou zároveň v pracovním poměru u zaměstnavatele a vykonávají profese s významným zdravotním rizikem souvisejícím s jejich výkonem.

Těmito profesemi se rozumí: 

  1. kategorie zaměstnanců se zvýšenou fyzickou námahou, s nadměrným stresem při výkonu povolání a opakovanou expozicí kapénkovým infekcím, kontaminovaným předmětům či mezilidskému styku, 
  2. kategorie zaměstnanců, kteří jsou při výkonu povolání vystaveni opakované expozici kapénkovým infekcím (virózy, chřipky, záněty dolních a horních cest dýchacích) a kteří zajišťují přímý styk s jinými lidmi, 
  3. kategorie zaměstnanců, kteří jsou při výkonu povolání vystaveni statické práci v nevhodné poloze s omezenou možností pohybu a jednostranným dlouhodobým přetěžováním (např. jednostranné sedavé zaměstnání v kancelářích). 

Co můžou zaměstnanci - pojištěnci ZP 211 díky tomuto projektu získat?

Díky zapojení do programu a spolupráci s naší zdravotní pojišťovnou může zaměstnavatel pro své zaměstnance - pojištěnce ZP 211 získat:

  • Podporu duševního zdraví zaměstnanců a prevence únavy, stresu a vyhoření zaměstnanců moderními preventivně edukačními a internetovými samodiagnostickými metodami. 
  • Moderní diagnostické a laboratorní testování odběrem krve přímo na pracovištích pro zaměstnance s cílem zachytit potenciální zdravotní rizika. Laboratorní diagnostika může probíhat celorepublikově na pracovištích firem.
  • Tematickou diagnostiku pohybového aparátu pro prevenci komplikací sedavého zaměstnání a jednostranného přetěžování svalových skupin: prevence karpálního tunelu, golfového ramene a tenisového loktu, diagnostika držení těla a prevence bolestí bederní a krční páteře, podologická diagnostika a následná doporučení 
  • Rozšířené preventivní prohlídky nehrazené z veřejného zdravotního pojištění s cílem vyššího záchytu různých onemocnění v časném stadiu, např. dyslipidemie, riziko vysokého cholesterolu, kardiální riziko žílní trombozy. 
  • Rozšířené očkování u zaměstnanců s vysokou mírou rizika pro posílení imunity formou vakcinace, realizované prostřednictvím zdravotnického personálu přímo na pracovišti firem:  např. proti klíšťové encefalitidě, žloutence typu A a B, chřipce a dalším.

Kdo může žádat o zařazení do projektu?

Pro účast v tomto programu musí zaměstnavatel splňovat další kritéria:

  1. minimálně 300 registrovaných pojištěnců ZP MV ČR v předchozím kalendářním roce,
  2. nebo 25 % jeho zaměstnanců v trvalém pracovním poměru pojištěných v ZP MV ČR,
  3. podepsanou smlouvu o spolupráci, a to za účelem definování logistiky, garance dohledu nad nakládáním s finančními prostředky a jejich využitím k účelu, který je v souladu s odst. 4 § 16 zákona č. 280/1992 Sb. (včetně částky na jednoho pojištěnce).

Jak spolupráce probíhá? 

V případě zájmu vyplňte, prosím, stručnou žádost a zašlete ji na email: lenka.krejcova@zpmvcr.cz. Přijaté žádosti vyhodnocuje komise, která zasedá kvartálně. O výsledku bude žadatel informován a v případě kladného vyřízení žádosti obdrží návrh Smlouvy o spolupráci. Realizace plnění je možná nejdříve od 2. ledna 2023, po schválení Správní radou (u zaměstnavatelů s celorepublikovou působností), nebo poradou vedení (u zaměstnavatelů s regionální působností), následně po podpisu Smlouvy o spolupráci a s přihlédnutím k průběžnému čerpání finančních prostředků určených na tento program. 

Aktuality

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu